Jak vybrat a používat aroma difuzér

Aroma difuzér je čistě přírodní alternativa k provonění interiéru, můžete ho nechat pracovat v jakékoli místnosti od ložnice, přes obývák až po předsíň či toaletu, když si navíc vyberete vzhledově pěkný, designový kousek, bude aroma difuzér zároveň i zajímavým doplňkem vašeho domova.

Difuzér nepotřebuje žádnou speciální péči. Použití je velmi jednoduché. Přírodní aroma difuzér je skleněná lahvička naplněná vonnou tekutinou z přírodních esenciálních olejů, do které se vkládají tyčinky z přírodního bambusu nebo ratanu, které kapalinu z lahvičky nasají a vonná esence se pak přes tyčinku postupně uvolňuje do vzduchu. 

Na velikosti záleží

Při výběru dbejte na vhodný objem aroma difuzéru vzhledem k velikosti prostoru. Vonný výkon aroma difuzéru přímo neovlivňuje objem ale délka a tloušťka tyčinek, resp. plošný obsah tyčinek, ze které se uvolňuje vonná náplň do prostoru.
Například do koupelen a předsíní stačí menší difuzéry s objemem do 100 ml. Pro větší pokoje, obývací místnosti, ložnice, kanceláře atd. je lepší zvolit difuzér s větším objemem náplně 500ml.

aroma-difuzerUmístění aroma difuzéru

Aroma difuzér funguje na principu vzlínání vůně z náplně přes bambusové nebo ratanové tyčinky, ze kterých se vůně rozline do okolí. Rozprostřít vůni po interiéru pak dopomůže proudění vzduchu.
Difuzér je proto dobré dát na místo, kde vzduch cirkuluje právě tak akorát. Pokud jej dáte na místo, kde se vzduch příliš nehýbe, nebude mít difuzér takový efekt, jako si představujete, naopak pozor na průvan. Pokud dáte difuzér třeba na okno, které je často otevřeno a stále se u něj větrá, bude zase docházet k nadměrné spotřebě náplně.
V členitém prostoru jako například propojená kuchyň s obývacím pokojem může být proudění vzduchu a vhodné umístění aroma difuzéru složitější. Optimálního rozptýlení vůně v takovém případě dosáhnete umístěním více aroma difuzérů menšího objemu v různých místech než jedním aroma difuzérem velkého objemu.

Pro více vůně tyčinky otočte

Pokud toužíte po intenzivnější vůni, stačí otočit tyčinky nasáklou stranou směrem nahoru. Při otáčení buďte opatrní a pomozte si ubrouskem. Pokud nechcete, aby vám náplň ubývala moc rychle, neotáčejte tyčinky příliš často.

umisteni-tycinek-do-difuzeru

Platební metody
Můj e-shop
webdesign 2bcreative.cz
Doprava zdarma nad 2000 Kč vč. DPH
Doručení od 79 kč s DPH